U13: Futball versus fizikai adottságok

Felsőházi rájátszás első körének zárásaként a szombat délelőtti szitáló esőben harsant a játék kezdését jelző sípszó a Sportcentrum centerén⚽️Taksony legjobbjai látogattak Hozzánk 🆚akikkel már az alapszakaszban is esőben meccseltünk hazai pályán.

Tudtuk, hogy a két-három (!) fejjel magasabb és 1-2 évvel idősebb vendégek fizikális adottságokban fényévekre vannak Tőlünk és a „rúgd előre, fuss” taktikát agresszív focival fűszerezik 🤜🤛Meg is kaptuk az ízelítőt már az első percekben, amikor kapusunkat úgy lekönyökölték büntetlenül egy teljesen ártalmatlan szituációban, hogy percekig állt a játék ápolás miatt🚑Az első néhány percben beszorultunk kapunk elé, aztán fokozatosan ébredezve szebbnél szebb akciókat vezettünk. Egy ilyen végén Kozma Vajk találatával meg is szereztük a vezetést 1️⃣0️⃣🎯

A második etapban is remekül fociztunk, ám jött egy újabb 5️⃣ perces rövidzárlat, amelyet rögtön 3️⃣ góllal büntetett az ellen 1️⃣3️⃣. Külön „szimpatikus” a gólt követő középső ujj hazai oldalra való többszöri felmutatása a vendégek részéről, ismét büntetlenül (ha az olvasó esetleg a címben nem érzékelte a korosztályt, U13…)…

Mindez mintha meg sem történt volna, számtalan helyzetet dolgoztunk ki, de nem találtunk kapuba❌Ekkor is öröm volt látni, azt a tudatos játékot, amelyet a világ több táján is futballnak hívnak💙💛

Hiába növelte tovább egy szögletet követően – kihasználva a rendkívül nagy magassági fölényt – ellenfelünk az előnyét, mentünk előre és FUTBALLoztunk💪Higgadt labdakihozatalok, remekül felépített támadások, megalkuvást nem tűrő ütközések🔥

Kozma Vajk újfent beköszönt 2️⃣4️⃣🎯 ám egy senki által nem érzékelt szabálytalanság eredményeként – amikor a vendég játékosok kirúgást vélelmezve futottak hátra védekezni, ám szólt a játékvezető, hogy büntető – kapusunk büntetőt hárított, a kipattanó értékesítésével viszont lezárták vendégeink a mérkőzést.

Külön üde színfoltja volt a mérkőzésnek, hogy az utolsó 10 percben teljesen ellenfelünk fölé kerekedve „egykapuztunk” és nem csak játékban, de az általunk diktált nagy iram révén fizikálisan is felőröltük a zöld-fehéreket.

Nagyon nagyot mentek a Srácaink, akiket az eredményjelzőn látható végeredmény ellenére vastapssal díjaztak a szülők, valamint a kilátogató U9-es és U11-es gyerekek 💙💛

Bravó Srácok 👏👏👏

🗣Mérkőzést követően Dávid Kornis vezetőedző értékelt:

„Gratulálok a csapatnak…A mai teljesítmény egyszerűen fantasztikus volt. Volt-e benne hiba?! volt, viszont aki kint volt, láthatta milyen JÁTÉKOT produkáltak a srácok! Benne volt a szív, az akarat, a küzdés! Volt, aki elsírta magát a mérkőzés végén..ez is mutatta, hogy mi volt ebben a mai napban! Labdabirtoklás, játékkép alapján nem érdemeltünk ilyen vereséget.

Parádés támadásaink és labdakihozatalaink voltak, amelyekből számtalan helyzetünk is lett, sajnos ezekből csak 2 gólt sikerült gólra váltanunk, de nincsen semmi gond, hiszen egy fejlődés útján vagyunk. Legközelebb jobban sikerülnek majd a befejezések.

Viszont nem tudok elmenni amellett, hogy a 2-3 évvel idősebb és vagy 30-40cm-el magasabb játékosokból álló ellenfél csapata, hogyan viselkedett a mérkőzésen..számomra elfogadhatatlan U13-ban ez a magatartás. Sokkal jobban kellett volna szankcionálni és határozottabban fellépnie az adott embernek/embereknek!

Büszke vagyok a srácokra! Remélem sikerül a mai teljesítményt tovább vinnünk!”

Taksony csapatának gratulálunk, és bízunk benne, hogy egy U13-as utánpótlás mérkőzést követő győzelmi ünneplés során csak valami fatális véletlen eredménye az eddigi és jövőbeli ellenfelek 18+ szavakból álló minősítése skandálás formájában az öltözőben… Ennek ellenére mi sok sikert kívánunk a tavaszi folytatásra👏💪🙏